CHLORELLA se vám dostane pod kůži

Více informací získáte zde:

Videa

Chlorella obsahuje unikátní faktor CGF (chlorella growth factor), díky kterému jsou buňky v organismu schopné se obnovovat neuvěřitelně rychle. Další skvělou vlastností chlorelly je její schopnost vyplavovat z těla toxiny, tedy odpadní látky, jichž se náš organismus potřebuje zbavit, aby mohl opět fungovat na sto procent. Při pravidelné konzumaci chlorelly se tak vaše tělo rychleji vypořádává s únavou a vy se cítíte skvěle a sršíte energií.

CHLORELLA NASTARTUJE HUBNUTÍ

Ve vědecké studii, kterou publikoval Journal of Medicinal Food, se můžeme dočíst, že: „Užívání chlorelly má za následek znatelný úbytek tělesného tuku, snižuje hladinu cholesterolu a urychluje srovnání hladiny krevního cukru.“ Vlivu chlorelly na hubnutí jsme ostatně věnovali v našem magazínu už dříve celý článek.

Chlorella totiž pomáhá lidskému organismu vyvážit množství hormonů, podporuje metabolismus a (jak jsme si už vysvětlili dříve) dodává tělu energii. Díky těmto svým vlastnostem je skvělým pomocníkem při hubnutí.

Nutno ale podotknout, že pouhé polykání zelených tabletek chlorelly vás nadbytečných kil zbaví jen těžko. Chlorella dokáže skvěle připravit vaše tělo, samotné hubnutí je ale jen a jen na vás. Nezbytná je úprava jídelníčku a zapojení fyzického tréninku.

Pokud už se dílo zdaří a kila shodíte, tělo se se ztrátou hmotnosti vyrovnává vylučováním toxinů. Ty mohou být tělem zpětně absorbovány, což není žádoucí. Zde opět přichází na řadu chlorella, která díky svým skvělým detoxikačním účinkům pomůže nechtěné látky z těla vyplavit.

  • Účinně detoxikuje tkáně díky vysokému obsahu zeleného barviva chlorofylu, který na sebe dokáže navázat molekuly jiných látek, například těžkých kovů. Tím pomáhá tělo „čistit“.

Chlorofyl je zelené barvivo, díky kterému rostliny využívají sluneční paprsky pro svoji výživu. Zajímavostí je, že molekula chlorofylu se velmi podobá červenému krevními barvivu. S tím rozdílem, že zelený chlorofyl má v centru molekuly vázaný atom hořčíku, zatímco v hemoglobinu je to atom železa. Z tohoto důvodu může chlorofyl podporovat zdravou krvetvorbu. A proto se také tradičně používá na zlepšení hojení poškozených tkání. Další jeho skvělou vlastností je, že do svého středu může navázat i jiné molekuly, třeba těžkých kovů. Tímto způsobem tedy dokáže tělo „čistit“.

CHLORELLA JAKO ELIXÍR MLÁDÍ ZATOČÍ S VRÁSKAMI I PROBLEMATICKOU PLETÍ

Se zhoršenou pletí si už vrásky dělat nemusíte. Jednoduše zařaďte do jídelníčku chlorellu a skvělé výsledky budete moct zpozorovat už brzy i ve vašem zrcadle.

Jak je to možné?

Mladistvý vzhled pleti je podmíněný schopností buněk se regenerovat. Ta klesá s rostoucím věkem, nevhodnými stravovacími návyky i stresem. Na stárnutí kůže mají vliv i další faktory, jako je působení UV záření, kouření nebo znečištěné životní prostředí.

Tyto faktory startují v těle proces zvaný oxidační stres, v jehož důsledku se v organismu hromadí volné radikály. Chlorella díky tomu, že pomáhá přirozeně zvyšovat množství vitamínu A i vitamínu C a je zdrojem velmi důležitého antioxidantu glutathionu, eliminuje výskyt volných radikálů v těle a chrání vaše buňky. Že chlorella pomáhá zpomalovat proces stárnutí, potvrdila i studie Clinical Laboratory, jež zkoumala vliv užívání chlorelly na výskyt oxidačního stresu u kuřáků.

ZELENÉ POTRAVINY - CESTA KE ZMĚNĚ ŽIVOTNÍHO STYLU

Chlorella (a ani zelený ječmen, dokonce ani kombinace obojího) není zázračný všelék, jak by se mohlo na první pohled zdát. Funguje naprosto skvěle jako katalyzátor nejrůznějších procesů v těle, ale stále je „jen“ doplňkem, který podporuje zdravý životní styl.

To vy tělu musíte dodat kvalitní palivo v podobě zdravé a vyvážené stravy. Jen vy můžete tělu dopřát vytoužený pohyb a po něm zasloužený odpočinek. Nikdo jiný za vás nebude myslet pozitivně a užívat si života. Tohle všechno musíte chtít udělat vy sami. A když už se ke změně odhodláte, tak teprve tehdy vám cestu ke zdravému životnímu stylu zkrátí zelené potraviny.

Chlorella je velmi zdravá, obsahuje řadu esenciálních živin a je vydatným zdrojem vitamínů a minerálů. Obsahuje také vlákninu, antioxidanty a unikátní růstový faktor CGF – komplex peptidů a nukleových kyselin. Chlorella obsahuje také beta karoten, který má antioxidační účinek a pomáhá neutralizovat škodlivé účinky volných radikálů. Tím snižuje riziko vzniku civilizačních chorob. Chlorella má ze všech rostlin nejvyšší množství chlorofylu, proto voní i chutná po trávě. Konzumací chlorelly lze předejít řadě zdravotních komplikací, což dokazuje řada studií. Chlorella také podporuje boj proti obezitě, ztrátu tuku a zrychluje metabolizmus. Chlorella si proto právem zaslouží místo v našem jídelníčku nebo alespoň stojí za vyzkoušení.

CHLORELLA A JEJÍ VÝROBA

Chlorella patří k nejkvalitnějším produktům na trhu, je u ní k dispozici kompletní složení a její kvalitní zpracování má významný vliv na její stravitelnost organizmem. Poté, co se chlorella sklidí, nastupuje fáze narušení pevného obalu buňky tak, aby zůstal zachován její cenný vnitřní obsah a přitom se k němu lidský organizmus působením trávících šťáv dostal a mohl ho využít. Tímto postupem je zaručena vysoká vstřebatelnost (minimálně 80%). K výrobě Chlorelly Fresh byl použit 100% čistý prášek chlorelly bez jakýchkoliv barviv a pojiv. Důležitý je svěží odstín zelené barvy svědčící o kvalitě chlorofylu a čerstvosti tablet.

POZOR NA KVALITU CHLORELLY

Obecně platí, že nejkvalitnější chlorella pochází z Taiwanu. Různě zvláštní marketing jednotlivých výrobců se může snažit toto tvrzení vyvrátit, nicméně na Taiwanu svítí Slunce dostatečně intenzivně 300 dní v roce a ovzduší je natolik čisté, že jde o velmi vhodnou oblast a chlorelle se tam daří. I proto se tam chlorella pěstuje již desítky let a pěstitel, který nám surovinu dodává, se pyšní certifikátem „Nejlepší výrobce chlorelly na světě“.

Když budete porovnávat různé chlorelly na našem trhu (zejména lékárny jsou plné nekvalitních produktů z Číny, ze kterých se nedozvíte ani přesné složení), porovnávejte kromě ceny i složení, protože na tom velmi záleží. Rovněž je dobré porovnávat cenu za stejné množství chlorelly.

S ČÍM CHLORELLA POMŮŽE

  • chlorella je zdrojem železa, které podporuje tvorbu červených krvinek a hemoglobinu, podporuje správné okysličování krve, přispívá k normální funkci imunitního systému a snižuje míru únavy a vyčerpání
  • chlorella je zdrojem vápníku, který přispívá k normální srážlivosti krve, k normální činnosti svalů, funkci nervových přenosů a normální funkci trávících enzymů. Vápník je také potřebný k udržení normálního stavu kostí a zubů
  • vláknina obsažená v chlorelle odstraňuje nánosy odpadu z trávícího traktu
  • obsahuje Kobalamin (vitamín B12), který podporuje správnou funkci nervové soustavy a psychiky, podporuje tvorbu červených krvinek, přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a ke správné funkci imunitního systému
  • obsahuje chlorofyl, který působí protizánětlivě, zmírňuje vředy a alergie
  • v chlorelle je široké spektrum vitamínu B, který zvyšuje odolnost proti stresu a snižuje množství škodlivých látek vzniklých z emočního vypětí

Na základě nařízení EU č. 432/2012 zde nesmíme u produktů uvádět žádná zdravotní tvrzení, která by odkazovala na jejich léčivé účinky. Původní informativní texty jsme přizpůsobili platné legislativě. U produktů tedy mnoho informací nenajdete. Informace o jednotlivých produktech hledejte ve veřejně dostupných zdrojích.